Łowicz

Synod Lokalny Młodych „Z Tobą +” odbył się w budynku Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu w dwóch terminach. Pierwsza sesja: Co z Twoją wiarą? miała miejsce 24 lutego. Rozpoczęła ją wspólna Eucharystia odprawiona w kaplicy szkolnej. Następnie młodzież uczestniczyła w spotkaniu w grupie, gdzie zastanawiano się nad pytaniami z kwestionariusza.

Druga i trzecia sesja miała  miejsce w dniach 27-28 kwietnia. Rozpoczęliśmy ją od Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której szczególnie polecaliśmy sprawę powołań kapłańskich i zakonnych. Następnie zjedliśmy wspólnie kolację, a po niej młodzi spotkali się na spotkaniu w grupie, gdzie zastanawiali się nad tematem: Dokąd zmierzasz? Na zakończenie dnia odmówiliśmy wspólnie kompletę. 

Sobota rozpoczęła się od wspólnej modlitwy jutrzni. Zjedliśmy razem śniadanie, a następnie zaproszona s. Małgorzata Depka – siostra ze Zgromadzenia Wspólnej Pracy, podzieliła się świadectwem przeżywania swojego zakonnego powołania. Po tym spotkaniu młodzi udali się na spotkanie w grupie, gdzie tematem przewodnim było: Co i jak wybierać?

Spotkanie zakończyliśmy przed południem wspólną agapą.

o. Jakub SP